December 8, 2022, 6:36 am

Биткоин

Биткоинот пaднa нa дeceтднeвниoт минимyм, пoвлeчe и дpyги кpиптo вaлyти

Биткоинот денеска падна на најниско ниво во последните 10 дена, поради распродажбата што се прошири на други помали дигитални монети. Биткоинот, најголемата крипто валута во светот, падна за дури 13 проценти на 16.317 американски долари, од највисоките 19.521 долари во...

Биткоинот пoвтopнo pacтe и ce иcкaчи нaд 16 илjaди дoлapи

Вредноста на биткоинот го проби прагот од 16.000 УСД, достигнувајќи го нивото што не е забележано од почетокот на јануари Во 2018 година, цената на оваа криптовалута според платформата Коиндеск скокна на над 16.400 долари. Според последните достапни податоци, биткоинот...

Cкoкнa биткoинoт нa нajвиcoкo нивo oд пoчeтoкoт нa 2018 година

Најважната криптовалута биткоинот порасна најд нивото од 15.000 долари, што е негово највисоко ниво од јануари 2018 година. Станува збор за дневен скок од речиси 9 отсто, на 15.223 долари, за што аналитичарите сметаат дека е последица на неизвесноста околу...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img