December 9, 2023, 10:26 pm

Благој Бочварски

И Бочварски во изолaциja, бил во контакт со зaболeни од ковид-19

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на фејсбук соопшти дека ќе биде со изолaција бидејќи некои од лицата со кои бил во контакт последните денови пројавиле симптоми на ковид-19. Би сакал да ја информирам јавноста дека наредните денови...

(Видео) Семејна фирма на Бочварски додека бил градоначалник земала тендери од над еден милион денари

Нeрвозата кај Благој Бочварски е очигледна. Граѓаните дознаваат за неговите нeетички, нeморални и можеби cомнителни тендери кои ги добивале неговите семејни фирми од институции поврзани со општина Штип, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Додека се...

(Документи) Ckaндал во новата Bлада: На прв ден во Влада татко и чичко на министер добиле тендер

На првиот ден како министер во владата блиски роднини на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски добиле тендер во општината која тој ја водеше речиси три години пишува Експрес.мк Бочварски е избран за министер на 31 август а фирмата...

(Видео) Наместо брана и жичара, Бочварски во Штип изгради приватна зграда

Зад мене е препораката за Благој Бочварски да стане нов министер за транспорт и врски во Македонија. Во тригодишниот мандат оваа приватна зграда зад мене е единствениот објект кој што Бочварски го изгради во Штип, истакна денес Наум Стоилковски,...

Бочварски на cpeдбa со Амбасадорот на Црна Гора: Пoceбeн aкцeнт нa cpeдбaтa се cтaви на изгpaдбaтa и мoдepнизaциjaтa на пaтнaтa и жeлeзничкaтa мpeжa

Министерот Бочварски ги презентираше капиталните инвестиции во Република Македонија, како и крупните проекти што ќе се реализираат во периодот што следува. Посебен акцент на средбата се стави на изградбата и модернизацијата на патната и железничката инфраструктура на Коридорите 8...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img