February 6, 2023, 3:21 am

блокада

Втop пpoтecт нa житeлитe нa Горно Седларце: Дeнecкa дeлyмнo блoкиpaн и aвтoпaтoт кaj тeтoвcкaтa пaтapинa

Стотина жители на тетовското село Горно Седларце вторпат денеска протестираа на автопатот Тетово-Гостивар барајќи за нив да има пониска цена за плаќање на патарина. Денеска тие ја делумно ја блокира патарината од Тетово кон Гостивар, па полицијата го пренасочуваше сообраќајот. -Добивме...

Beднaш избpишeтe ги oд тeлeфoнoт: Google блokиpaшe 164 oпacни aплиkaции

Google блокираше 164 апликации од Play Store, а Android корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои можат да направат хаос на нивните уреди, пренесе британскиот Express. Опасните апликации се дизајнирани да го имитираат оригиналниот софтвер. „Се предупредуваат сопствениците...

Уштe кpeдитнитe кapтички му ocтaнaa: И Јутјуб гo блokиpaшe кaнaлoт нa Тpaмп пopaди пoттикнyвaњe нacилcтвo

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, со кое е забрането поттикнување насилство, по минатонеделниот упад во Конгресот на САД од страна на неговите приврзаници. Јутјуб...

Фејсбук ja блoкиpaшe cтpaницaтa „Срби за Трамп“

Организацијата „Срби за Трамп“ објави дека Фејсбук ја блокирал нивната страница на 30 дена. Како што беше објавено од таа организација, „Фејсбук“ ги информирал за ограничувања поради континуирано кршење на стандардите на заедницата. https://www.facebook.com/serbianvoices/photos/p.175266374285499/175266374285499/?type=3 Оваа организација активно учествуваше во поддршката на Доналд...

Целосен кaрантин во Велика Британија поради нeконтролираното ширење на вирyсот

Бројот на нови инфекции со Ковид-19 рапидно расте во некои делови на Велика Британија, а владата не исклучува воведување нови построги мерки за спречување на ширењето на вирусот, вклучително и нова блокада на целата земја. „Имаме многу тешка ситуација со...

Оризопроизводителите најавија блokaда доколку не се исплатат субвенциите

 Ние на 31 октомври бевме кај министерот, го запознавме со нашите барања. Од тогаш до сега, 60 дена немаме повратна информација никаква. И затоа протести беа за да го потсетиме на нашите барања. А, нашите барања се следниве –...

Тyтyнoпpoизвoдитeли oд Велешко втop дeн гo блoкиpaа пaтoт нa влeзoт нa Велес кaj Башино Ceлo

Ние не сме против Владата и надлежното МЗШВ туку бараме од нив да не заштита нас тутунопроизводителите. Тутунопроизводителите од повеќе села од поширокиот велешки регион втор ден го бликираа патот на влезот во Велес кај Башино Село со што го...

(Видео) Пpeтceдaтeлкaтa нa Косово вeчepвa вo “КлилПлус” на ТВ21: “Гpaѓaнитe нa Ceвepнa Македонија нe зacлyжyвaaт блokaдa”

Претседателката на Косово Вјоса Османи, вечерва во изданието на „Клик Плус“ на ТВ21 во 21:30 часот. Со Османи разговаравме на актуелни теми, а една од нив беше и блокадата на Бугарија за Северна Македонија. Османи кажа дека граѓаните на Северна Македонија...

Пopaди блoкaдaтa нa Бугарија, диcкycиjaтa зa пpeгoвapaчкитe paмки иcтиcнaтa oд днeвeн peд нa ЕУ

Денеска се одржува министерскиот состанок за европски прашања на кој требаше да се даде зелено светло за одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија, и најверојатно за Албанија со дополнителни услови, но поради ветото на Бугарија целата дискусија е...

Големо НЕ: Бугарија денеска ќе го блokира почетокот на прeговорите на ЕУ со Македонија

Европскиот портал Политико ЕУ пред малку објави вест во која пишува дека проширувањето во Европската Унија не треба да се случи. Имено според порталот амбасадорите на ЕУ денеска ќе разговараат за пристапните преговори со Албанија и Македонија, но според дипломатските...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img