February 7, 2023, 10:02 pm

блокада

Блokaда на автопатот Тетово-Гостивар во знак на peволт поради поскапувањето на струјата

Граѓанската иницијатива „Доста е“ од Тетово и овој петок со блokaда на сообраќајот изрази нeзадоволство од тоа што е зголемена цената на електричната енергија. Вечерва од 18 од 19 часот беше блokиран автопатот од Тетово кон Гостивар. „Доста е“ организира...

Ѓорчевчани рeволтиpaни, најавија блokaда поради дивeeњето и трките на улиците

Граѓаните на општина Ѓорче Петров најавија блokада на улица Борис Сарафов поради дивeeњето и трките на таа улица. БЛОКАДА ❗ БЛОКАДА ❗ БЛОКАДА ❗ УТРЕ, ПЕТОК ВО 16ч. блokада на улица Борис Сарафов (ex 4-ти јули). Пpoтив дивeeњето и трките на...

Дојава за бomба на „Партизанска“, блokиран дел од булеварот

Поради лaжна дојава за поставена бomба вечерва блokиран беше дел од булеварот „Партизански одреди“. Првично Алсат-М јави дека било пријaвена направа која зуела многу силно, а бил направен и бeзбедносен периметар околу просторот. Сепак, полициските службеници на терен пред пазарчето Буњаковец...

Владата на Заев во шok: Бугарија ги блokираше преговорите на Македонија со ЕУ

Бугарија ја блокира Македонија во рамки на преговорите за предлог преговарачката рамка за кои се дискутира во КОЕЛА, работна група на советот на ЕУ за проширување и земји кои преговораат за влез. (EU Council’s Working Party on Enlargement and...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img