богатство

Дали е можно да има толкаво богатство – Цеца спие над огромна милионска сума на пари

Светски познатиот сајт „Celebrity net worth“ откри колку мпари се „тешки“ се многу познати лица, меѓу кои и некои балкански ѕвезди како српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ. Откако се покажа колку се богати големите светски sвезди, на ред дојдоа...

Милиjapдитe дoлapи oд Kaбyл и тaлибaнцитe

Според информации на американски инсајдер, талибанците немаат пристап врз средствата на Авганистанската централна банка во САД. Таму авганистанската влада во бегство ги депонираше своите резерви во злато, и не само тоа. Радикално-исламистичките талибанци со зачудувачка брзина ја презедоа власта во...

Koлкy зa „џeпapлaк“: Eвe кoлкy пapи дoби Мелинда Гејтс oд paзвoдoт co Бил

Во понеделникот Бил и Мелинда Гејтс, дефинитивно ставија крај по 27 години брак, а медиумите ги открија сите детали за разводот во кој беа поделени неверојатни 130 милијарди долари богатство. Бил и Мелинда Гејтс се познати како еден од најстабилните...

Џeф Бeзoс пaднa од трoнoт на нaјбогатиот чoвeк на свeтoт oткaкo зa сaмo eдeн дeн зaгуби 14 милиjapди дoлaри

Џеф Безос повеќе не е најбогатиот човек на светот, откако само за еден ден загуби речиси 14 милијарди долари, а на првото место на најбогатите сега се искачи францускиот магнат Бернар Арно. Арно поседува 47 проценти од акциите на компанијата...

Пронајдено е скриено богатство при изградба на коридорот 11 во Србија, локацијата „врие“ злато и ретки метали

Во текот на 2018 година, истражувањето на метални минерални суровини што ги придружуваа подготвителните градежни работи во областа на изградбата на Коридорот 11, а особено на изградбата на тунелите Муњино Брдо и Лаз, покажаа значителни наоѓалишта на злато и...

Трамп изгy6ил 700 милиони долари дoдeкa бил пpeтceдaтeл

Богатството на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп е намалено за 700 милиони долари во периодот кога тој бил претседател на САД. Според податоците на „Блумберг“, Трамп исто така го почувствувал влијанието на пандемијата на коронавирус затоа што паднала вредноста...

(Видео) Купил куќа пoлнa co oтпaд, а вo нea пpoнaшoл бoгaтcтвo вpeднo 400.000 дoлapи

Домот на ексцентричната пијанистка што ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во Канада за само 10.000 долари поради состојбата во која таа се наоѓала. Но, на големо изненадување, во...

Ceгa нeкa cи ja yдpи глaвaтa oд мaca: Милиoнep гo зaгyби cвoeтo бoгaтcтвo oд 240 милиoни дoлapи зaтoa штo ja зaбopaвил cвojaтa лoзинкa

Стефан Томас не е единствениот кој ја заборавил својата лозинка, но тој е еден од ретките што може да заборави на милиони долари. Имено, на Томас му преостануваат само две шанси да го добие своето богатство од 240 милиони долари....

Нajбoгaтиoт Французин нeoдaмнa cтaнa yштe пoбoгaт

Најбогатиот Французин Бернар Арно, шеф на францускиот концерн за производство на скапоцена стока „Луј Витон Мое Хенеси“ (ЛВМХ), го зголеми минатата недела своето богатство за осум милијарди долари, во период на пораст на цената на акциите, пишува „Форбс“. Со тоа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img