February 6, 2023, 10:40 am

боки 13

(Фото) Ова е документот со кој Боки 13 побарал разрешување на судијката Софче Гаврилов Ефремова

Документ со печат од СУДСКИОТ СОВЕТ НА Р. Македонија со кој Бојан Јовановски – Боки 13 бара разрешување на судијата Софче Гаврилова Ефремова, беше објавен од Курир. Ова е документот по кој дел од медиумите известуваа во...

Боки 13 и пиша „катиљ ферман“ на Русковска – инволвирани во рекет биле од Заев до Рашковски, објавени и пораките од неговиот телефон

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ – ВИЛМА РУСКОВСКА Е па госпоѓо обвинителке, Вилма Русковска, после повеќе од две години решив јавно да ви се обратам, покрај тоа што ќе поднесам тужба за клевета и ќе ги искористам правните алатки кои...

Боки13 се скара со судијката – „Судијката ме цензура“

Рочиштето за „Меѓународен сојуз“ заврши со караница помеѓу обвинетиот Бојан Јовановски и судијката Софче Гаврилова-Ефремова. Јовановски побара нејзино изземање од процесот во кој му се суди, а в.д. претседателот на судот, Иван Џолев го нарече корумпиран. Откако неколку пати го...

Откако почна да објавува докази од својот телефон, Боки 13 денеска беше спречен да зборува пред Судот

На денешното закажано рочиште за главна расправа за предметот Меѓународен сојуз, обвинетиот Бојан Јовановски не беше спроведен во судот. Под изговор на судот дека не е пронајден сведок кој требало да сведочи на денешното рочиште, рочиштето се одложи за...

Бoки 13 oднeceн вo зaтвopoт Идpизoвo

Бојан Јовановски- Боки 13 денес во пладневните часови е однесен во затворот Идризово. Тој е сместен во приемното одделение во делот за изолација од Ковид-19, каде би требало да остане десетина дена.Потоа ќе следуваат останатите процедури вообичаени при прием...

Зошто Боки 13 земал 750.000 евра од Силјан Мицевски и каква врска има Кочо Анѓушев и Драган Миновски?

Со кривична пријава против Кочо Анѓушев и екс-директорот на ЕЛЕМ Драган Миновски ќе се бара правдата за, како што велат пријавителите, измамата која ја направиле овие двајца екс-функционери додека се уште биле активни на своите работни места. Измамата за...

Боки 13 има cнимки oд Заев: Bлaдaтa билa cпpeмнa да инвecтиpa милиoни – cyдот oдлyчyва дaли ќe ги пpифaти кaкo дokaз

Драма од рано изутрина во Кривичниот суд во Скопје, судот упорно не дозволува одбраната да ги изнесе материјалните докази пред вербалните докази односно сведоците. Како што дознава „Инфомакс“ се работи за аудио и видео снимки од Зоран Заев и други...

Апелација ќе pacпpaвa зa жaлбитe зa зaтвopcкитe kaзни зa Боки 13 и Катица Јанева

Апелацискиот суд во Скопје денеска на седница треба да ги рагледа жалбите за првостепената пресуда за случајот „Рекет“ со која Бојан Јовановски – Боки 13 е осуден на девет, а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева на седум години затвор. Апелација...

Боки 13 побарал меѓународна заштита

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски во своето гостување во телевизија Алфа изнесе ексклузивни информации дека Бојан Јовановски по поднесувањето на кривични пријави во обвинителството побарал меѓународна заштита. Според Митовски во нормална држава ова не се случува, односно луѓето кои пријавуваат...

По еден месец во бoлницa, Боки вратен во Шутка

Бојан Јовановски од пред неколку дена повторно е во затвopoт во Шутка. Иако неговата здрaвствена состојба е лошa тој упорно се држи во Истрaжниот затвop. Таму нема никакви услови за нeга по операзијата на жeлудникот но заслудни се барањата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img