боливија

Tpaгeдиja вo Боливија: Најмaлкy 21 лицe зaгинa пpи пaд нa aвтoбyc вo пpoвaлијa, yштe 12 лицa ce пoвpeдeни вo нecpeќaта…

Најмалку 21 лице загинаа кога автобус падна во провалија во Боливија, јавија во понеделникот локалните медиуми, повикувајќи се на полицијата. Уште 12 лица се повредени во несреќата што се случила на патот што минува низ областа Морочата во одделот Кочабамба, јави весникот...

(Видео) Летаа тyпaници: Жecтoka тeпачка во боливискиот парламент

Вистинска драма денес се одвиваше во боливискиот парламент каде двајца пратеници дискусијата ја завршија со тупаници. Пратениците Хенри Монтеро и Антонио Габриел Колк се степаа на седницата поради тоа дали претходната влада на привремената претседателка Жанин Ањес е легална Или...

(Фото+Видео) Cтpaшнa нecpeќa во Боливија: Aвион ce ypнa вpз ceмejнa кyќa – oвa ce дeтaлитe

Најмалку едно лице загина, а две се повредени откако авион на Военот воздухопловство на Боливија се урна врз станбен објект. Жртвите живееле во куќата, а двајцата пилоти пред падот наводно успеале да се катапултираат и засега не е познато што...

(Видео) Хaoc во Боливија: Фудбалерите ce cтeпaa, пa нaвивaчитe влeтaa дa ги дoтeпaaт

Последниот ден од 2020 година донесе хаос на фудбалскиот натпревар помеѓу Блумингс и Стрингест од последното коло во првенството на Боливија, во кој домаќинот бркаше триумф за пласман во Купот Судамерикана, додека гостите беа во игра за освојување на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img