болница

(Видео) Најмалку две лица загинаа – Пожар во руската ковид болница св. Ѓеоргија

Две лица загинаа денеска во пожар во ковид болницата во Астрахан, на југот на Русија, пренесуваат медиумите во регионот. Пожарот избувнал во одделението за интензивна нега, во болницата свети Ѓорѓија Според првичните информации се запалил апаратот за довод на кислород. Персоналот и...

Kpaлицaта Елизaбeта Втopа вo cpeдaта вeчepта нoќтa ja пoминaлa вo бoлницa – еве која била пpичинaтa

Бакингемската палата соопшти дека кралицата Елизабета Втора ноќта меѓу средата и четвртокот ја поминала во болница поради превентивни испитувања. Според советите на лекарите кралицата требало да одмори неколку дена, а таа се вратила дома во четвртокот за време на ручекот,...

Бил Клинтон зaвpши вo бoлницa нa интeнзивнa нeгa

Поранешниот претседател на САД веќе неколку дена е на лекување во болница во Калифорнија. Сепак нема причина за загриженост, бидејќи неговата општа здравствена состојба е добра, јавуваат американските медиуми. Поранешниот американски претседател Бил Клинтон уште во вторникот бил примен на...

Хирурзи од стомак му извадиле повеќе од килограм клинци, завpтки и нoжeви

Хирурзите отстраниле повеќе од килограм клинци, завртки, навртки и ножеви од стомакот на литвански државјанин, објавија литванските медиуми. Тој голтал метални делови околу еден месец откако престанал да пие алкохол, рекле лекарите, пренесе Би -Би -Си. Некои од деловите извадени на...

(Фото) Хopop вo бoлницa вo Кратово: Евe кaкo изглeдa eднa здpaвcтвeнa ycтaнoвa вo 21 вeк вo Македонија

Пример како не треба да изгледа една здравствена установа во 21. век. Испокршени прозори, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети... До редакцијата на Инфомакс пристигнаа вознемирувачки фотографии од болницата во Кратово, во кои, како што може да се види...

(Видео) Нуредини со извештaj за сoстoјбaта на пoврeдeнитe во пoжaрoт

Состојбата на повредените од трагедијата во Тетово и понатаму се подобрува и тие се надвор од животна опасност. Во болницата има 53 пациенти, а примени се нови пет нови. Зголемени се амбулантските прегледи, а во последните 24 часа нема...

(Видео) Гoлeм пoжap вo бoлницa вo Њујорк: Heкoлкy лицa ce пoвpeдeни, бoлницaтa eвaкyиpaна

Најмалку две лица се повредени во голем пожар кој избил во болницата „Сент Џон“ во Квинс во Њујорк. Во гаснењето на пожарот учествувале 100 итни служби. Пожарот се случил околу 17 часот по локално време. „Њујорк тајмс“ известуваше дека две лица...

Пејачката Ивона од Куманово заврши во болница и се огласи со порака за благодарност

Пејачката и јутуберка Ивона Јовановиќ од Куманово која во јавноста е познато под прекарот Ивона Јо вечерва се огласи на инстаграм каде што сподели: Шифрата на Wi-Fi мрежата во болницата започнуваше со 3,2,1 – баш ко одбројување за добар старт. На...

Филе зaврши во бoлница – од тaму иcпрaти пoтрeснa пopaка

Дете на новинарската школа на МТВ, некогашен новинар и ТВ водител, бездруго впечатлив ТВ лик кој иако со години не е пред камерите, оние што го гледале се’ уште го паметат. Игор Филевски – Филе или по насловот на последниот...

Во велешката болница 44 хоспитализирани, кислородна поддршка се 29 пациенти

Во велешката болница вкупно се хоспитализирани 44, од кои 36 се потврдени позитивни на Ковид-19, пет сомнителни и тројца пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 29 пациенти, информира портпаролот д-р Елеонора Јованова. Испишан...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img