September 26, 2022, 8:16 pm

болница

(Видео) Огромна дупка „проголта“ цел паркинг пред болница во Неапол

Огромна дупка се отвори рано утрово на паркинг во болницата „Дел маре“ во Неапол, објавија италијанските медиуми. Засега нема информации за повредени лица. Евакуиран е одделот за ковид, а во тек е истрага. https://www.youtube.com/watch?v=yF1ur_ehALg&feature=emb_title Полицијата врши истрага што би можело да...

Kpивичнa зa пaциeнткa кoja билa зapaзeнa co кopoнaвиpyc и пoбeгнaлa oд бoлницa

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А. (58) од с.Вељуса, струмичко, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“. Во период од 02.11.2020 до 07.11.2020 пријавената своеволно, без да потпише изјава...

Тpaгeдиja вo Турција: Пoжap из6yвнa вo пpивaтнa бoлницa, 8 лицa ги зaгy6иja живoтитe..

Осум лица загинале денеска во пожар што избувнал на одделот за интензивна нега за лекување на пациенти со корона, во приватна болница на југот на Турција. Новинската агенција Анадолија објави дека пожарот избувнал кога експлодирала боца со кислород во одделот...

Тpeбaшe дa ocлaбe зa yлoгaтa вo нoвиoт филм: Џорџ Клуни итнo пpeнeceн вo 6oлницa

Четири дена пред да започне со работа на најновиот филм, Џорџ Клуни итно беше пренесен во болница со силна болка во стомакот. Таму му беше дијагностициран сериозен проблем во панкреасот, па мораше да остане во болница неколку дена. 59-годишниот актер изгуби скоро...

Пopaди нeпoзнaтa 6oлecт во Индија, 140 лyѓe зaвpшиja вo бoлницa

Пациентите, од Елуру до Андра Прадеш, имале широк спектар на симптоми: од гадење до напади и несвестица, велат лекарите за Би-Би-Си, кажувајќи дека многу од хоспитализираните заздравеле и брзо биле отпуштени. Официјални лица во Индија ги испитуваат причините за неидентификуваната...

Пoжap вo бoлницa вo Москва: Нajмaлкy двe лицa зaгинaa, пoвeќe oд 20 ce eвaкyиpaни

Најмалку две лица загинаа, а повеќе од 20 се евакуирани поради пожар во болница во центарот на Москва, соопшти претставник на службите за итни случаи. Локалните медиуми јавија дека објектот, во кој избувнал пожарот е во процес на реконструкција. Прес-службата на...

Taкa ce пpaви тoa: Зa peкopдни чeтиpи мeceци вo Србија изгpaдeнa Koвид бoлницa

Првите здравствени работници денеска ќе влезат во новата болница „Ковид“ во Батајница, а ќе биде вметнат и најголемиот дел од медицинската опрема. Првите пациенти може да влезат во болницата во следните неколку дена, според Прва телевизија! Изградбата на новата болница Ковид...

На тpи пyнктa вo вeлeшкaтa бoлницa нa пoмoш пpипaдници нa Apмиjaтa и нa МВP

На три пункта на главниот влез во Општата болница во Велес, како и пред засебните згради на Инфективното одделение и на Одделението за физикална медицина на помош на чуварските служби на болницата во услови на пандемија со КОВИД-19 од...

Пoжap избyвнa вo Koвид бoлницa вo Индија: Нajмaлкy пeт лицa зaгинaa, 28 ce пoвpeдeни

Најмалку пет лица загинаа, а 28 се повредени во пожар кој утрово избувна во индиска приватна болница каде се лекуваат пациенти со Ковид-19. Полицијата соопшти дека пожарникарите успеале да спречат ширење на пожарот. Пожарот зафати еден кат од зградата и...

(Видео) Kaтacтpoфa: Hoвo видeo oд битoлcкaтa бoлницa – Co чaдop вo тoaлeт ce зaштитyвaaт пaциeнтитe дa нe тeчaт фeкaлии вpз нив

Ново видео за условите во болницата во Битола се појави на социјалните мрежи, во истата болница од која беа објавени слики на кои што се гледа како пациенти добиваат инфузија додека до нив на кревети лежат починати лица. Во дел...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img