February 6, 2023, 10:35 am

борче јовчески

(Видео) Јовчески од средба со стопанствениците: Отворање на нови работни места и нови инвестиции гарантираат прогрес

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Борче Јовчески, градоначалник на општина Прилеп денес остварија работна средба на иницијатива на локалната самоуправа на Општина Прилеп во соработка со регионалната стопанска комора којашто покажа навистина голема заинтересираност. „Се уверивме за тековните проблеми...

Јовчески на работилница за унапредување на системот на заштита на жpтви на семејно нacилство

Градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јочвески и претседателот на Советот, Дејан Проданоски денеска во хотелот „Кристал Палас“ присуствуваа на работилницата на која беа презентирани наодите, заклучоците и препораките за унапредување на системот на заштита и реинтеграција на жени жртви...

(Видео) Ce cлaви голема победа: Пpилепчани го кpeнaa Борче Јовчески на paцe

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во прв круг во општина Прилеп, каде општината во наредните 4 години ќе ја предводи ортопедот Д-р Борче Јовчески. Нефицијалните бројки се дека Јовчески победи со над 4200 гласови разлика против Горан Сугарески од СДСМ. Вечерва стотици прилепчани...

(Видео) Јовчески: Aктyeлнaта лoкaлна влacт нe нaпpaви ништo – вeтyвaме peкoнcтpyкциja нa плoштaди, yлично ocвeтлување, пeшaчки зoни, пapкoви и фoнтaни

Жално е што актуелната локална власт не направи ништо во врска со реконструкцијата на плоштади. Сведоци сме во каква состојба се најдуваат и плоштадот кон училиштето Кочо Рацин, но и тој кај Марко Цепенков. Сведоци сме колку лошо изгледаат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img