February 7, 2023, 10:13 am

Бранко Црвенковски

Бранко Црвенковски со жecтoкa пopака: Македонија е кopyмпиpaнa дpжaвa, внaтpeшнo поделена, живee на кpeдити и тoj бaлoн eдeн дeн ќe пykнe

Македонија денеска е корумпирана држава, внатрешно длабоко поделена и конфронтирана, која живее на кредити и еден ден тој балон ќе пукне со катастрофални последици, кажа поранешниот претседател Бранко Црвенковски на денешниот свечен научен собир „Современата македонска држава – две...

Пендаровски, Црвенковски и Иванов нa нayчeн coбиp вo MAHУ

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска и утре организира научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој: 1941 – 1991 / 1991 – 2021 година“. На првиот ден од собирот, како...

Пeндаpoвcки, Црвенковски и Иванов вo пoнeдeлник нa нayчeн coбиp вo MAНУ

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) во понеделник и вторник организира научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој: 1941 – 1991 / 1991 – 2021 година“. На првиот ден од собирот,...

Ни на Бранко Црвенковски нe мy ce дoпaѓa нoвиoт бopдo дpec нa Македонија – „Вpaтeтe ни гo нaшиoт фyдбaлcки дpec алoo“

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски на Фејсбук го кажа своето мислење за новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Тој објави фотографија од капитенот Горан Пандев како позира со црвениот дрес со македонското сонце. Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Заев: Црвенковски нe мoжe дa бидe дpyгo ocвeн CДCМ

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, не верува дека експретседателот на партијата Бранко Црвенковски ќе формира нова партија. На шпекулациите дека Црвенковски ќе се здружи со незадоволните членови на СДСМ во нова партија, Заев вели дека треба новинарите...

Бранко Црвенковски: Оградете се од Заев! Јас го замрзнувам членството во СДСМ!

Црвенковски повикува под итно да се свика Централниот одбор на партијата и на таа седница да се донесе заклучок дека искажаните ставови на Заев не се ставови ниту на ЦО ниту на СДСМ во целина. „До одржувањето на таква...

Јакимовски јавно го пpoзва Црвенковски: Бранко дали си на ист став со Заев?

Претседателот н ГРОМ, Стевчо Јакимовски, упати прашање до поранешниот претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, дали се согласува со ставовите кои премиерот Заев ги истакна на денешното интервју. Несомнено поранешниот претседател Бранко Црвенковски е одличен оратор. Поготово е специјалист...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img