December 8, 2022, 7:12 am

бранови

(Видео) Heмa игpaњe co мajкa пpиpoдa: Бpaнoви виcoки 10 мeтpи нa бpeгoт на Камчатка иcфpлилe кит oд нeвepojaтни 19 мeтpи

Силната бура на брегот на Камчатка исфрлила кит долг дури 19 метри. Според зборовите на очевидците, китот на брегот буквално го исфрлиле големите бранови. Китот е долг 19 метри, што за овој вид е вистинска реткост.  За несреќното животно немало спас,...

Што се случува во мозокот непосредно пред смртта?

Бран електрична активност во нашиот мозок наречен „депресија што се шири“ дејствува во нашиот мозок во последните моменти пред да настапи смртта, открија научниците. Експертите кои ги истражуваа активностите на мозочните клетки кај пациенти кои умираат откриле бран активност што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img