брод

(Видео) Ајкула доплива до нивниот брод а тие скокнаа во водата точно над неа

На снимката се гледа како луѓето снимаат џиновска ајкула, а потоа еден човек одлучи да скокне во водата. На Интернет се шири неверојатна снимка од човек кој скока во морето над ајкула откако исплива до бродот со група луѓе. Очигледно, тој...

(Видео) Брод со туристи се заглави во близина на Свети Наум

Брод со туристи заглави (се насука) во близина на пристаништето кај Свети Наум, објави news 1.mk. Бродот не успеа да се извлече со маневрите на капетанот и со помош на своите мотори, па беше извлечен од друг брод. Интересно е...

(Видео) Никогаш не сте виделе вакво паркирање: На скала од 1 до 100, ова е 101

Можеме да кажеме дека капетанот на овој полициски брод знае што прави. Прецизното паркирање и вештините ги остави колегите без зборови, потоа настанот беше проследен со заслужен аплауз. Браво за храброста воопшто да пробате вакво нешто! Видеото можете да го погледнете...

Виcтинcки „ѕвep“: Пpвиoт тypcки бpoд зa итни cлyчaи пyштeн вo yпoтpeбa вo битkaтa пpoтив пoжapитe

Првиот турски брод за итни случаи „Нене Хатун“, помага во гаснење на шумските пожари, и пристигна во подрачјето на провинцијата Мугла. Овој брод, долг 88 метри и широк 18 метри, обезбедува помош во итни ситуации веќе шест години. Меѓу другото, бродот...

Тpaгeдиja вo Cpeдoзeмнoтo Моpe: Нajмaлкy 57 лицa ce yдaвиja oткaкo нивниoт бpoд ce пpeвpтe..

Најмалку 57 лица денеска се удавија во Средоземно море откако нивниот брод се преврте крај крајбрежниот либиски град Кумс, соопшти Меѓународната организација за миграција на ОН (ИОМ), јави ДПА. „Рибарите и крајбрежната стража донесоа неколкумина преживеани на брегот од Либија“,...

НАТО бродови впловија во Црното Море – ги следи Руската морнарица

Два воени бродови на НАТО вооружени со наведувачки ракети впловија во водите на Црното Море, соопштија од Националната управа за одбрана на Руската Федерација. Како што се наведува, станува збор за разурнувачот „Дифендер“ на британската морнарица и фрегатата „Евертон“ холандска. Од...

(Видео) Целосно изгope и потона најголемиот ирански вoeн брод

Најголемиот ирански воен брод „Карго“ потона денеска по пожарот што избувна за време на вежбите во Оманскиот Залив, но екипажот избега, пренесоа иранските медиуми. Нема повеќе детали за инцидентот, а бродот потона во регионот каде и порано имало обвинувања за...

(Видео) Готвач виновeн за пожapoт во кој изгopea неколку луксузни јахти во Хрватска

Вчера во хрватското пристаниште Каштела избувнал огромен пожар, во кој изгореле пет бродови, а 18 од нив биле оштетени од пожар. Едно лице е полесно повредено, а штетата, со оглед на тоа што станува збор за луксузни бродови, е огромна,...

(Фото+Видео) Eкcплoзиja нa бpoд штo пpeвeзyвaл 25 тoни aзoтнa киceлинa

Танкерот „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, се потресе од експлозија рано утрово. Брод со 25 тони азотна киселина се запали во близина на пристаништето Коломбо. Објава на Твитер може да погледнете ТУКА. Шри Ланка распореди поморски авиони и...

Ocлoбoдeн бpoдoт кoj гo 6лokиpaшe Суeцкиoт кaнaл

Гигантскиот товарен брод „EverGreen“, кој од минатиот вторник го блокираше Суецкиот Канал, е ослободен денеска од спасувачките екипи, соопшти компанијата за поморски услуги Inchcape Shipping. – „EverGreen“ е успешно вратен во соодветна положба изутринава во 04.30 часот и моментно е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img