October 1, 2022, 9:04 am

Валери Пекрес

Франција: Кандидатката на Републиканците ја почна претседателската кампања со пораката „или Макрон или ние“

Една недела откако беше промовирана за кандидат на Републиканците (ЛР) за претседател на Франција, Валери Пекрес го оддржа својот прв говор во Мезон де ла Мутуалите во Париз, јави дописникот на МИА. -Ние се враќаме, подготвени за битка. Французите го...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img