February 7, 2023, 8:20 am

вандализам

Baндaлизиpaнa мoдyлapнaтa бoлницa вo Прилеп – тaблaтa зa eлeктpичнa eнepгиja oштeтeнa co хeблa

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница. Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата е отворена со хебла и го...

Cтpaшнa paбoтa…: Уништена cпoмeн-плoчa нa бpaнитeлитe кaj тeтoвcкo Гajpe

Уништена е спомен-плочата поставена на патот над тетовско Гајре на 5 јуни во чест на петмината армиски бранители убиени во 2001 година, информираат денеска од Одборот на бранители. Членовите на Одборот извршиле увид на местото по што констатирале дека плочата...

Cтpaшнa paбoтa..: Oштeтeни и yништeни плoчитe зa y6иeнитe бpaнитeли кaj Вejцe

Оштетени и уништени се двете плочи поставени за убиените осум припадници на Армијата и полицијата кај Вејце кои беа поставени на 28 април по повод 20 години од масакрот извршен на тоа место. Ова го констатирал денеска претседателот на...

(Фото) Hoв вaндaлckи чин: Бpyтaлнa ceчa нa дpвja вo oпштинa Штип

Нов вандалски чин во Штип. Непознати сторители извршиле брутална сеча на дрвја, во населбата Дуизлак во близина на црквата “Св. недела”. За кратко време, ова е втор инцидент. Првиот беше со кршењето на канделабрите, сега со несовесната сеча. -Заштитата на животната...

Heнopмaлнa paбoтa..: Bo Битола вaндaлckи yништeн cимбoлoт нa гpaдoт

Во Битола вандалски е уништен симболот на градот кој општината го постави во централниот парк кај градскиот часовник. Од Општина Битола информираат дека вандалскиот чин е регистриран утрово кога е забележано уништување на симболот со буквите БИТОЛА. -Ова ново обележје кој...

(Видео) Лyдилo во Скадар: 3aпaлeнo ceдиштeтo нa влaдejaчкaтa пapтиja, вaндaлизaм пo yлицитe

По денешниот насилен протест во северниот град Скадар, албанскиот премиер и лидер на Социјалстичката партија Еди Рама, ги обвини претседателот Илир Мета и поранешноот претседател Сали Бериши дека ги злоупотребуваат децата. -Терористите на Боко Харам ги користат децата како бомбаши...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img