August 10, 2022, 9:13 am

венко филипче

Филипче ја злoyпoтpeби дoвepбaтa на лeкapитe: Haпaдитe cтaнyвaaт ceкojднeвиe

Венко Филипче ги излажа лекарите и медицинските работници. Додека Филипче е министер се случија десетина физички напади врз лекари и е загрозен нивниот живот, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нападите врз лекарите се почести од кога и да е...

ДАФИНА СТОЈАНОСКА: Предложеното законско решение на Венко Филипче и СДСМ прави револт и нови поделба кај здравствените работници

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, јавно се прашува што ќе се случи со бранот на вработувања на лекари во јавните здравствени установи. -Дали со ова ќе се остават на милост и немилост матичните лекари и стоматолозите кои досега веќе требаа...

ХАОС ВО ЗДРАВСТВЕНИОТ ДОМ НЕГОТИНО: Министерот Филипче им се заканувал со казни на приватните лекари?

На вчерашната средба на Министерството за здравство, Фондот за здравствено осигурување, Здравствен дом Неготино и матичните лекари, донесоа одлука да се обезбеди 24-часовна здравствена заштита на граѓаните во општина Неготино, соопшти денеска Министерството за здравство. Со цел да се подобри...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img