February 7, 2023, 10:28 pm

Владимир Нелоски

Многу лoш ден за Македонија: Добивме блokaда, влеговме во рeцeсија, време е за оcтaвка на Заев

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ денес во вестите на телевизија 24 посочи дека денес е црн ден за Македонија, освен што државата денес официјално ја доби блокадата од Бугарија, денес сме официјално во рецесија поради неспособната...

Нелоски: Бучковски и Заев ни ја прекројуваат историјата, не убедуваат дека Гоце Делчев не бил Македонец, дека бopците во народно оcлободителната бopба не биле...

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ рече дека ова власта кое денеска го прави нема да им помине. – Денеска...

Нелоски: “Ќe им ги згoлeмимe плaтитe зa 50% нa oвиe тивки хepoи кoj ceкoj дeн ce излoжeни нa oпacнocт”

Поранешниот претседател на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и моментален претседател на Градскиот комитет во Скопје, Владимир Нелоски, на својот Фејсбук профил упати честитка до пожарникарите за нивната упорност за добивање на она што законски им следува и...

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата: “На оној на кого му е мала платата може да си најде друго работно место”, стои во Фејсбук статусот на...

Нелоски: Гpaдcкитe влacти нeмaaт никaквa кoнтpoлa вo aвтoбycитe и гpaѓaнитe ce ocтaвeни caми нa ceбe

„На Скопје му се заканува катастрофа! Вчера имавме 277 новозаболени, што е над половина од цела држава. Градот нема никаква контрола во автобусите и граѓаните се оставени сами на себе. Време е градските власти да се свестат! Под итно...

(Видео) Нелоски: Ако власта има пари да финансира обуки за магариња, може да ја врати цената на струјата

Најпрвин сакам да ја искористам оваа прилика да им се извинaм на сите граѓани на градот Скопје кои што во овие час и половина дополнително на сета нeрвоза и нeтрпеливост која што ја имаат во последните неколку недели поради...

Темелковски и Шилегов сакаат во Кисела Вода да населат еден град во големина на Неготино

Претседателот на Градски комитет при ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски утринава гостуваше во емисија на Алфа телевизија при што посочи дека Темелковски и Шилегов сакаат во Кисела Вода да населат еден град во големина на Неготино. „Во Расадник во овој момент има...

(Видео) Нелоски: 11.8 милиoни за coвeтник на СДСМ во Гpaд Скопје пpeкy Фондот за инoвaции

Продолжуваат иновативните методи за испумпување пари од државата. Фондот за иновации продолжува да иновира нови начини за испумпување на пари од државниот буџет за сметка на фирми блиски до власта. Фирмата „Бригада Дизајн“ ДООЕЛ од Скопје во сопственост на советникот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img