владимир путин

(Видео)ПУТИН ГИ ПОВИКА ГРАЃАНИТЕ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ: Изворот на власта е народот, ги охрабрувам сите да гласаат

Претседателот на Русија Владимир Путин упати повик до Русите да излезат на 18 Март на избори и да го искористат правото да ја изберат иднината на земјата. „Почитувани граѓани на Русија, драги пријатели. Оваа недела, 18.Март ќе се оддржат изборите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img