February 6, 2023, 11:15 am

Владо Јовановски

Јовановски: Бугарите ќe ja opaат, ceaт, жнeaт македонската зeмja, кoja и тaкa e вo нajaвa зa пpoдaжбa

Зошто да купуваме вакцини и да го имунизираме населението од ковид 19? Бугарите ќе ни дадат. А тоа што, после тоа 100 години ќе не потсетуваат на таа ‘татковска’ милостина не е важно, важно е тие да си го...

Јовановски: Македонија ќе мора еден ден да се оддолжи за премрежјата на Јане Ченто

-Јас не знам кога Јане Ченто ќе излезе од затвор, но знам дека еден ден, еден убав сончев ден, секако ќе се случи тоа! Во тоа сум сигурен! Ќе излезе, како што ќе излезат и другите неправедно осудени патриоти,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img