ВМРО-ДПМНЕ

ДЕМОЛИРАН ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО КАВАДАРЦИ: СДСМ се спремни на секакво наслиство за да избегаат од избори!

Во вечерните часови 18/19.11.2016 на највандалски начин беше демолиран штабот на ВМРО-ДПМНЕ на ОК Кавадарци во месниот комитет Задругар, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Андон Лазаров.   во продолжение интегрален текст од прес-конференцијата на Лазаров На објектот во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img