October 3, 2023, 6:14 pm

ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Ковачевски е cлеп послyшник на Заев

Од тоа што го слушам во јавноста политиките се исти што ќе ги води Ковачевски. Јас не видов тој да каже ова ќе го работам, од ова ќе се оградувам, рече лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за...

Мицкоски: Последната комуникација со Заев ми беше кога му пратив порака да не попушта и да не склучи штeтен договор со Бугарија

Па имавме една комуникација, кога се проструи во јавноста дека се преговара за спорот со нашиот источен сосед. Во таа комуникација, сега е непристојно јас детали да вадам, но генералната моја поента беше да не попушта на притисоците бидејќи...

Мицкоски: Реакциите на СДСМ за одлуката за Мијалков е евтин театар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на „Само вистина“ на Канал 5 истакна дека реакциите на СДСМ за одлуката пуштањето од притвор на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков е ништо друго освен евтин театар кој го приредуваат...

Мицкоски: Петков не е храбар политичар, личната кариера му е пред европските вредности -Македонија одамна требаше да почне преговори со ЕУ

Ако ја анализираме оваа последна изјава на Петков за „Политико“, доаѓам до еден заклучок дека станува збор за политичар кој не е храбар. Зошто ова го кажувам? Затоа што ако неговата политичка кариера е пред интересот да има добрососедски...

Додека Арсовска ги решава пpoблемите на скопјани и ги чисти сите дeпонии, СДСМ тоне во кал и обвинyва за пpoблемите кои сами ги создале

Со секојдневни небулозни напади кон градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, СДСМ се обидува да ја сокрие својата неспобност да ги реализираат проектите ветени пред граѓаните во текот на последниве пет години и како да заборава дека се Влада...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е пиунот на Заев, лика и прилика на заевизмот со сите нишани

Димитар Ковачевски е пиун на Зоран Заев и верен продолжувач на заевизмот. Цело време молчеше додека заевизмот ја туркаше Македонија во кризи, па и самиот беше учесник во лошите политики на власта, и затоа сега тој не може да...

ВМРО-ДПМНЕ: Кражба на деценијата – Вредноста на АД Славија е над 20 милиони евра, додека Заев и пиунот Ковачевски ја продаваат за нешто над...

Кражба на деценијата – Вредноста на АД Славија е над 20 милиони евра, додека Заев и пиунот Ковачевски ја продаваат за нешто над 200.000 евра, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Само административната зграда со земјиштето околу неа...

Василевска: Новата Влада на СДСМ нема да трае повеќе од 3-4 месеци

Нашето здравство е руинирано заради тоа што е разграбен Фондот за здравство, нагласи Иванка Василевска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само вистина“. Василевска додаде дека ниту еден од криминалците кои го уништија здравствениот систем не одговараат...

Василевска: ВМРО-ДПМНЕ со Доктрината на македонските граѓани без оглед на етничката припадност им нуди реални еднакви можности

„ВМРО-ДПМНЕ е партија исто така државотворна, партија која што произведе многу концепти кои го трасираа пратот на Република Македонија уште во раните 90-ти години. Партија која помина многу искушенија, многу предизвици, и во овие четири години последни, доста тешки...

Николоски: Покачувањето на струјата може да е и повисоко од 10 проценти, ама за енергетската kpиза во Македонија причина е што владините функционери мислат...

Заев е свесен дека мора да си оди и мислам дека ќе направат влада, ама за кратко, потоа мора да се оди на избори, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на гостување во емисијата Што не е јасно што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img