October 3, 2023, 6:39 pm

ВМРО-ДПМНЕ

Василевска до Деспотовски: И вас Заев да ве шеташе насекаде ќе станевте претседател на СДСМ, а не Ковачевски, за каква демократизација говорите

Иванка Василевска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при гостување во емисијата „Само вистина“ го запраша Јован Деспотовски дали навистина тежи само 3.000 гласа. И дали мисли дека во нивниот внатрепартиски процес односно избори беше рамноправна битката. -Јас мислам дека актуелниот...

Николоски: Поради kopyпцијата на Заев нема датум за преговори со ЕУ и затоа никој не врши притиcok врз Софија да не нѐ уценува

Одговорот на дилемата дали ќе ги распродадат националните интереси се случи декември 2020 година кога народот масовно излезе на улица и се спротивстави на распродажба на историјата и се што им е во глава да продадат. Тие сакаат се...

Николоски: Сериозен притиcok врз Бугарија од ЕУ нема, има само декларативен притиcoк

„Сметам дека е здраво да ја одржиме оваа дебата денес, особено што од 2009-та година навака очекувањата се раѓаат најмалку два пати годишно, во јуни и во декември, но за жал не се реализираат од добри познати причини. Не...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов го остави „ЈП Паркови и зеленило“ во долгови, нема пари ниту за плати

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Шилегов и СДСМ го оставиле „ЈП Паркови и зеленило“ во долгови, и дека со состојбата во која е сега претпријатието, нема доволно пари ниту за плати. „По промената на директорот на Шилегов во „ЈП Паркови и...

ВМРО-ДПМНЕ: „Власта сака имотот на АД Славија кој вреди над 20 милиони евра да го продаде за 200 илјади евра на лица блиски до...

Власта сака имотот на АД Славија кој вреди над 20 милиони евра да го продаде за 200 илјади евра на лица блиски до Заеви, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ. -Имотот на АД Славија, чија што...

Андоновски: Сѐ што вети Арсовска исполнува, а Шилегов никој ништо не го праша 4 години

Градоначалничката Данела Арсовска е на функција месец и десеттина дена и на секој му треба време или тие 100 дена. Позитивен впечаток ми остави бидејќи се исчистени 50 депонии. За првите 82 дена вети мапирање на депонии и за...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов остави долг на градот од 160 милиони евра и мост во Аеродром со 100тина нерешени имотно правни односи

Шилегов остави долг на градот од 160 милиони евра и мост во Аеродром со 100тина нерешени имотно правни односи, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -160 милиони евра долг се кон веќе склучени договори по јавни набавки, договори...

ВМРО-ДПМНЕ ќе обелодени афера: Власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре во 12 часот ќе обелодени афера за власта. -Утре ќе обелодениме афера, власта во обид да разграби имот вреден над 20 милиони евра по цена од 200 илјади евра. Дали фамилијата на власт е вклучена во...

Секој месец со нов изговор зошто не сме добиле датум

Бујар Османи и Зоран Заев секој месец измислуваат нов изговор зошто не сме добиле датум, и зошто наредниот месец сигурно ќе добиеме, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Освен тоа што е трагично, станува и смешно. Владата и Бујар Османи секој месец велат...

Ковачевски да се извини затоа што лажел за дипломата од Харвард

Ковачевски да се извини зошто лажел за дипломата од Харвард, во спротивно се потврдува дека свесно сакал да манипулира, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ковачевски на својот Линкедин профил го навел Харвард како завршено образование, а тој таму имал само неколку дневен...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img