внука

Дедо тргнал во посета на внуката – ја погрешил навигацијата и возел 500 километри во погрешен правец, еве каде завршил

Еден дедо сакала да ја види својата внука, но неговата авантура не завршила како што планирал. 92 годишниот маж од германскиот град Бад Херсфелд сакал да ја посети внуката по повод првиот училиштен ден во новото училиште. Пред пат во навигацијата...

Бајден ќе стане прадедо – неговата внука се пофали со огромен веренички прстен

Тие објавија заедничка фотографија на која се гледа вереничкиот прстен на раката на Наоми. „Засекогаш“, напишала накратко 27-годишната Наоми во описот. Истата фотографија ја објавил и Питер. Не е познато од кога точно двојката е во врска, но Page Six пишува...

Амди Бajpaм ги надмудри Koвид-19 3абpaните: Ако во Скопје не може, свадба ќе се ,,тера” со 600 гости на брод во Турција

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Пејран. Откако обидот за организирање на свадбена веселба во ресторан во Шуто Оризари на 11-ти октомври му пропадна,...

Амди Бајрам пpaви cвaдбa зa внyкaтa вo Истнбул сo 200 гocти oд Македонија

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам решил свадбената...

Амди Бајрам ја откажа свадбата на внуката

Лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам ја откажал свaдбата на внуката Перјан, која претходно била закажана во ресторан во Шуто Оризари. Покана за семејната забава на која пишува дека ќе се одржи утре, беше објавена на социјалните мрежи,...

УАПСЕНА ВНУКАТА НА МОГЕРИНИ:Продавала кокаин во дискотеки и ноќни клубови

Повторно уапсена од страна на италијанската полиција е Гаја Могерини, внука на високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Федерика Могерини. Таа е меѓу 21-те лица кои се уапсени вчера од страна на италјанската полиција, во рамките...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img