August 18, 2022, 11:18 pm

воен камп

Ова е aнтихрватска xиcтeрија: Се огласи Xрватска за вoeниoт камп во Косово

Хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман денеска во Подгорица, ја негираше изјавата дадена во Приштина дека Хрватска „одлучила да формира воен камп на Косово што ќе придонесе за стабилноста“. Тој на прес-конференцијата рече дека не станува збор за...

Хрватска ќе формира вoeн камп во Косово

Министерот за надворешни работи на Хрватска, Гордан Грлиќ Радман, најави дека Хрватска ќе формира воен камп на Косово и Метохија, за, како што рече, поголема безбедност. Тој денеска во Приштина рече дека Хрватска го поддржува дијалогот меѓу Белград и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img