December 6, 2022, 12:50 pm

воен персонал

Германија издaлa 2.400 визи зa eвaкyaциja нa Aвгaнистaнци кoи paбoтeле зa германскиот вoeн пepcoнaл

Германските власти досега им издале 2.400 визи на лица од Авганистан и нивни роднини кои работеле за воениот персонал. Портпарол на Министерството за надворешни работи во Берлин изјави дека изминатите недели биле издадени 2.400 визи за локални лица и нивни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img