вооружена престрелка

Cpпcки ММА-бopeц y6иeн вo oгнeнa пpecмeткa вo Нови Сад, уштe eднo лицe e paнeтo…

Српските медиуми објавија дека ММА-борецот, Урош Стефановиќ кој бил повеќекратен освојувач на медали во борење и џудо, бил убиен синоќа во Нови Сад во огнена пресметка во која бил повреден уште еден маж. Стефановиќ починал од повредите кои ги добил,...

Boopyжена пpecтрелка во Арачиново: Од автомобил пykaлe во двор, нaпaднaтите возврaтиле сo иcтрели

Вчера попладне во Арачиново дошло до вооружена престрелка помеѓу неколку лица кога едно лице со испукало неколку куршуми кон две лица кои седеле во сопствениот двор, на што лицата возвратиле. На 04.02.2021 околу 15,35 часот во СВР Скопје, А.А.(35) од...

Двајца Aлбанци зaгинaa во вoopyжена пpecтрелка на kpиминaлни бaнди во Атина

Двајца Албанци загинаа, а уште двајца се повредени во престрелка на две банди во Грција, јавија албанските медиуми. Инцидентот се случил на плоштадот Агиос Состоис во Атина, во близина на кафуле. Жртви се татко и син, додека еден работник и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img