October 6, 2022, 1:23 am

вредност

Курсот на еврото повторно е под прагот од 1,13 долари

Курсот на еврото денеска повторно е под прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута остана речиси непроменета на 1,1277 долари. Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од...

Еврото се задржа до прагот од 1,13 долари

Еврото ја започна новата недела, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, јавија германските финансиски медиуми. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута се менуваше за 1,1295 долари или нешто под курсот на крајот од петочното тргување. Европската централна...

Биткоинот достигна вредност од 50.000 долари

Биткоинот го продолжи трендот на закрепнување, достигнувајќи вчеравечер вредност од 50.000 долари, наведе CoinDesk. Тоа е највисоката вредност на водечката светска криптовалута во последните повеќе од три месеци, пренесе телевизијата Си-Ен-Би-Си. Оваа дигитална валута во април го забележа историскиот максимум од...

Биткoинoт пpoдoлжyвa дa pacтe – пoвтopнo ja нaдминa гpaницaтa oд 40 илjaди дoлapи

Најпознатата криптовалута во светот – биткоин, забележа раст од скоро 2 проценти во последните 24 часа, па цената на дигиталната валута повторно ја надмина границата од 40.000 долари. Пазарната капитализација на биткоинот се искачи на 752 милијарди долари. Етереум, втората најпопуларна...

Eтepиyмoт нe зaпиpa: Втopaтa нajгoлeмa кpиптoвaлyтa ja нaдминa вpeднocтa oд 3.400 дoлapи

Етереум, втората најголема криптовалута во светот, достигна нова рекордна вредност од 3.456,57 долари, зголемувајќи ја својата цена за околу 360 проценти од почетокот на оваа година, објави Си Ен Би Си повикувајќи се на најновите податоци на веб-страницата KoinDesk. Интересот...

Eтepиyм pyши peкopди: Втората нajпoпyлapнa кpиптoвaлyтa ja нaдминa гpaницaтa oд 3.000 дoлapи

Етереум, втората најпопуларна криптовалута, продолжи да расте во изминатите 24 часа, а вечерва, околу 4 часот наутро, ја надмина границата од 3.000 американски долари. Во моментов, според податоците на страницата „КоинМаркетКап“ со етереум се тргува по цена од 3.137 долари,...

Биткoин гo иcтиcнyвa злaтoтo: Зajaкнyвaaт и дpyгитe кpиптoвaлyти

Пазарот на криптовалути донесе многу возбудувања минатата недела. Интересно, најпопуларната криптовалута биткоин овој пат не беше во преден план, пишува порталот SEEbiz. XRP блескаше на пазарот на криптовалути бидејќи нејзините адвокати постигнаа две значајни „пресвртници“ во борбата против регулаторот во...

Блyмбepг пpeдвидyвa: Биткoин мoжe дa дocтигнe 400 илjaди дoлapи oвaa гoдинa

Според аналитичарите на Блумберг, цената на биткоин може да се искачи на дури 400.000 долари оваа година. Предвидувањата се засноваат на перформансите на биткоинот во 2017 и 2013 година.  „Нашата анализа се заснова на слична основа како приближно 55x добивка...

Kpиптo-вaлyтитe ceгa вpeдaт двa билиoни дoлapи: He caмo биткoин, тyкy и oвaa мoнeтa зacлyжyвa зacлyгa зa тoa

Вредноста на пазарот на криптовалути сега е две билиони долари, а на тоа директно влијаеше растот на цената на етереумот, втората најпопуларна дигитална монета, по биткоинот. За нешто повеќе од два месеци, пазарната капитализација на алтернативните валути е двојно зголемена,...

Cкoкнa вpeднocтa нa дoлapoт: Тpeтa нeдeлa пo peд вaлyтaтa pacтe

Расте вредноста на доларот. Оваа валута зајакнува трета недела по ред во однос на кошницата со валути.  Курсот на доларот во однос на јапонската валута скокна за 0,9 проценти, на 110,70 јени. Во однос на еврото има раст за 0,3 проценти,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img