Временска прогноза

Денес облачно време со силен северен ветер

Променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег. Утринските температури ќе се движат од -5 до 3 степени, а максималните...

Прогноза на УХМР – еве какво време не очекува за време на викендот, особено од понеделник следува поларен студ

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег, информираат од Управата...

Денес облачно и студено време со засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Утринските температури во земјава ќе се движат од -7 до 3 степени, а максималните дневни во интервал...

Прогноза на УХМР: Снег во петок и сабота

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат во петок и сабота. Како што објави претходно УХМР,...

Студен ден со засилен ветер – температурата до 6 степени

Променливо облачно и студено. Претпладне главно на југоистокот се уште ќе има локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од -7 до 3 степени,...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво време нè очекува до петок

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер.

Денес студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег. Утринските температури ќе се движат од -2 до 4, а дневни од 0...

Денес променливо облачно време со слаб локален дожд

Слаб локален дожд ќе има денеска особено претпладне, претежно на југоистокот и повремен снег во планинските региони, а понекаде на повисоките места повремениот дожд кој ќе преминува во снег. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а...

Обилни врнежи од дожд утрово низ земјата

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег, при што ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Во утринските...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето до вторник

Под влијание на нов влажен бран, утре преку целиот ден ќе има пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2, а локално и над 40 л/м2 воден талог. Во западните делови од раните утрински часови на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img