Временска прогноза

Ветровито и облачно време денеска – снегот доаѓа следната недела

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со поголема облачност во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе биде во интервал 1 до 7, а максималната од...

(Фото) Прогноза на УХМР: Студен бран доаѓа кон Македонија

Од понеделник ќе преовладува претежно облачно време со пообилни врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе надминуваат 20 л/м2. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, информираат од УХМР. Во вторник поради спуштање на постудена воздушна маса ќе...

Студено време со снег и засилен северен ветер

Претпладне облачно со повремени врнежи кои и на некои пониски места ќе се менуваат од дожд до снег. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Повремени слаби врнежи од снег ќе има и на повисоките делови од Скопската...

До крајот на денот снег и на пониските места – еве какво време не очекува во наредните денови

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни. До крајот на денот на планините над 1500 м.н.в врнежите ќе преминат во снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

Денеска пороен дожд – утре снег и на пониските места

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Поради продор на студена воздушна маса, во текот на ноќта врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места, а...

Прогноза на УХМР: Облачно и дождливо до вторник, од среда значителна промена на времето

Времето утре ќе биде променливо облачно време, а попладне и вечер ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни и поројни особено во западните делови. Облачно и дождливо ќе биде до вторник, информира Управата за хидрометеоролошки...

Времето денеска, променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 11 до 16 степени. Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен ветер...

Прогноза на УХМР: Во наредните денови облачно со дожд, во вторник намалување на температурите

За време на викендот ќе дува умерен дозасилен ветер од јужен правец (над 60 км/час), што ќе услови повисоки температури. Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни и...

Понесете си чадор: Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови каде локално ќе наврнат над 20 л/м2. На планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен...

Прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува во наредните денови

Во следните денови под влијание на циклонска активност во Медитеранот ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни, соопшти УХМР. Во западните делови утре локално ќе наврнат над 20л/м2,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img