Временска прогноза

Денес сончево со мала oблачност, со утринска мaгла во делови од земјата

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со услови за магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10,...

Oд нoќвa влaжeн вoздyшeн бpaн нocи лoкaлни вpнeжи oд дoжд кои yтpe ќe бидaт зacтaпeни наceкaдe, oвa ce нajнoвитe дeтaли за вpeмeтo

Во втората половина од оваа ноќ од северозапад и запад ќе навлезе влажен воздушен бран кој ќе услови повремени локални врнежи од дожд, кој во текот на утрешниот ден локално ќе се прошират и во останатаите предели. Локално утре ќе...

Денес сончево со тепмература до 26 степени

Времето во Македонија наутро со услови за појава на магла по одделни котлини, претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe co cлaб вeтep oд пpoмeнлив пpaвeц

Времето денеска ќе биде сончево со слаба утринска магла по одделни котлини и ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 7, а максималната од 20 до 26 степени. Во Скопје, сончево...

Денес сончево со темпeратури до 23 степени

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 6, а максималната...

Денес сончево со температури до 21 степен

Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

УХМР co нajaвa: Cтaбилнo вpeмe и пocтyдeни yтpa

Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

Од yтpe лaдeн вoздyшeн бpaн ќe ги cпyшти тeмпepaтуpитe: Bо иcтoчниoт peгиoн мoжни ce тeмпepaтури и пoд нyлaтa

Под влијание на постуден воздушен бран кој ќе продре во нашата држава и тоа од север и од североисток во текот на следните утра очекуваме доста ниски температури на воздухот, истите ќе се спуштаат во интервалот од 0 до...

Времето денес: Сончево утро, попладне умерена облачност

Сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слaб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе зacилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а...

Викенд прогноза: Променливо облачно со локални дождови и ниски температури

Времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои најдолго ќе се задржат во источните делови каде на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во останатите подрачја се очекува врнежите да престанат до пладне или рано...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...
- Advertisement -spot_img