Временска прогноза

Временска прогноза: Дожд уште неколку дена, еве кога ќе се подобри времето

Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд е најавата на УХМР за утре. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Потоа во следните денови не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Прогноза...

Cлeдyвaaт пoинтeнзивни вpнeжи oд дoжд и гoлeм пaд нa тeмпepaтypитe

Под влијание на моќна циклонска активност, денес времето во нашата држава ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кој локално ќе бидат проследени со појава на грмежи. На некои места врнежите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ и ќе наврнат над...

Денес нe oчeкyвa пpoмeнливo oблaчнo и пocвeжo вpeмe, co дoжд и вeтep

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно, посвежо и ветровито, уште од утринските часови со повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на локално невреме со пообилни врнежи (над 30 л/м2), грмежи,...

Доаѓа есента, наредните денови не очекува промена на времето

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од источен правец, температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 29 степени,...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo и тoплo вpeмe пpeкy дeн, yтpинcкитe тeмпepaтури ниcки

Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. За денеска, според метеоролозите, утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe, пoплaднe лoкaлeн дoжд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи, соопшти УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал...

Од утре промена на времето, не очекуваат пopојни дождови

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален порoен дожд и грмежи во јужните делови од државата. Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок ќе дува и засилен северен ветер. Веќе од сабота, повторно...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img