Вучиќ Александар

ЕУ ќe ги cмиpyвa Србија и Косово – Вучиќ и Курти ќe ce cpeтнaт вo Бриceл?

Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји оцени дека е императив во односите меѓу Србија и Косово да се покаже воздржаност и да се намалат тензиите, враќање на дијалогот и обезбедување слобода на движењето без одлагање,...

Вучиќ: Стaнав погoлема ѕвeзда од Леброн Џејмс

Претседателот на Србија Александар Вучиќ е во дводневна посета на Турција, а при гостување на емисија на телевизија Пинк од Истанбул зборуваше на повеќе теми меѓу кои и нападите од хрватските медиуми кон него. „Станав поголема ѕвезда од Леброн Џејмс....

(Фото) „Те чека kypшум“: Вучиќ добил зakaна со cмpт на социјалните мрежи

Српскиот претседател Александар Вучиќ добил закана по живот на неговиот официјален рпрофил на инстаграм. Како што пренесуваат Новости.рс, станува збор за лицето П.Г. кое е во бегство, и по него е распишана потерница. Лицето е извршител на повеќе кривични дела...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img