September 26, 2022, 7:21 pm

вучиќ

ВУЧИЌ: Баш ми е гајле за забелешките и критиките-НЕ ДАВАМ НИКОЈ ДА ГО ГАЗИ ОБРАЗОТ НА НАРОДОТ

Александар Вучиќ денес изјави дека не се прекинати дипломатските односи со Франција по одлуката на Апелациониот суд да го отфрли барањето за екстрадиција на поранешниот водач на УЧК Рамуш Харадинај, но дека нема да дозволи некој да ја погазува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img