August 18, 2022, 11:59 pm

герман

Селото Герман отсечено од цивилизација поради натрупан снег

Регионалниот пат од општината Ранковце кон селото Герман, како и патот од село Станча до село Герман се непроодни поради наноси од снег. – Од Одговорното лице за контакт од СВР Куманово со РЦУК-от, сме информирани дека од страна на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img