November 29, 2022, 3:02 pm

голема албанија

Ниш е албански град: Дрckа пpoвокација од подржувачите на Голема Албанија

Подржувачите на „Голема Албанија“, која подразбира идеја за една држава на сметка на територија од Србија, Црна Гора, Македонија и Грција, добиле “ветер во грб“ од страна на некогаш голема спортска ѕвезда. Имено бивш светски првак во карате, Енвер Идризи...

Русија со оcтра реакција: Приштина и Тирана продолжуваат да ја туркаат идејата за Голема Албанија

Руското Министерство за надворешни работи реагираше на неодамнешната заедничка седница на владите на Албанија и т.н. Како што посочуваат во Москва, Тирана и Приштина продолжуваат да ја туркаат идејата за Голема Албанија, без оглед на тоа како ги маскираат...

ДВИЖЕЊЕ ЗА ДЕМОКРАТИЈА ВО ЕВРОПА 2025: Распадот на Македонија ќе доведе до Голема Албанија!

Распадот на Македонија ќе доведе до голема Албанија. На ова предупредува поранешниот министер за финансии на Грција, Јанис Варуфакис, пренесува Top Channel. За време на презентацијата на новата партија "Движење за демократија во Европа 2025" (DiEM25) Варуфакис истакна дека спорот...

АЛБАНЦИТЕ МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ЗАЕВ: Ти дадовме пари за голема Албанија, сега направи ја!

На албанскиот платеник, лидерот на СДСМ,Зоран Заев, му се закануваат неговите финансиери, пишува Информер.рс. Според Информер, Албанците од Швајцарија, од кои Заев зел пари за да со Албанците направи коалиција и да ја прифати тиранската платформа, му се закануваат со...

БЕЛГРАД ОБЈАВИ ДОВЕРЛИВА ПРЕПИСКА ПОМЕЃУ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ЦИА: На Балканот се заканува општа војна и распад на НАТО!

Ви откриваме строго доверлива преписка помеѓу амерканските разузнавачи! Амбасадата на САД во Белград доставува извештај од американските тајни служби во кој пишува дека во нареднте 12 месеци може да дојде до распад на  НАТО и општа војна на Балканот. Сценарио на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img