голман

Бpaвo мajcтope: Столе Димитриевски нajдoбap гoлмaн нa Евро 2020

И покрај двата порази на Македонија од Австрија и Украина, мора да се произнае дека Столе Димитриевски беше одличен на голот, а доказ за тоа е и статистиката. Димитриевски статистички е најдобриот голман до сега на Евро 2020 со 11...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img