Горан Пандев

Горан Пандев ќе ја предводи Џенова против Лацио

Според најавата на Андриј Шевченко, но и според медиумите во Италија, Горан Пандев денеска ќе биде во почетниот тим на Џенова на гостувањето кај Лацио. Натпреварот е од 18 коло во Серија А. Џенова посакува прекин на низата порази и само...

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни одам во пензија

Горан Пандев во интервју со Кориере дело Спорт откри дека ја игра последната сезона и во јуни ќе стави крај на кариерата, Македонецот додава дека нема амбиции да стане тренер. Горан Пандев вели дека ова дефинитивно е неговата последна сезона....

(Фото) Се огласи Пандев по победата на македонската фудбалска репрезентација

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, се замина во репрезентативна пензија по настапот на нашата селекција на ЕВРО 2020, откако претходно одигра неколку дуели од квалификациите за СП 2022 меѓу кои и историската победа на гости кај...

(Фото) Официjaлнo: Гopан Пандев yштe eднa гoдинa вo Џeнoвa

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на италијанската Џенова, потврдија од клубот. Калчолигашот на интересен начин го објави продолжувањето на договорот на македонскиот ас кој е со важност до 30. јуни следната година. По...

Елмас со емотивен пост се збогува од соиграчите: Ми беше чест изминатите пет години да ги делам со Ангеловски и Пандев

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан Пандев за соработката што ја имаа во националниот тим изминатите пет години. – Чест ми беше да ги делам...

Горан Пандев дoнece oдлyкa – ќe игpa yштe eднa гoдинa

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот македонски фудбалер на сите времиња ја има донесено, но ќе ја соопшти по завршувањето на заслужениот одмор што го зема по настапот за националниот...

По Пандев, уште двајца фудбалери се повлекоа од македонската репрезентација

Капитенот на фудбалска репрезентација Горан Пандев попладнево го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Неговото испрќање го обиколи светот, но во сенка на 122-от настап на струмичанецот минаа уште две простувања. Станува збор за Крсте Велкоски и Иван Тричковски, кои...

Се огласи Пандев по последниот одигран меч: Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години. Изборивме пласман на Европското првенство и...

Барди за Пандев: Ќе ни фали секогаш, тој е најголемиот играч во историјата на македонскиот фудбал

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Енис Барди, рече дека Пандев многу ќе недостига во иднина. – Цел живот ќе ни биде во глава ова ЕП. Искуство што го стекнавме треба да не носи напред и да ни дава сила...

(Видео) Ќе ве полазат морници: Цел стадион со ckaндирање и аплауз го испрати Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ас во пензија. За...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img