Гордана Јанкуловска

Најголемиот успех во европската интеграција – 12 години визна либерализација со ЕУ

Поранешниот македонски амбасадор во САД, Васко Наумовски, на фејсбук потсети за годишнината од визната либерализација со ЕУ. „Пред 12 години, на 19.12.2009 год., стапи на сила одлуката на Советот на ЕУ за визна либерализација, со што македонските граѓани почнаа да...

Гордана Јанкуловска: Никола Груевски никогаш не побарал пари од партиската каса која беше кај мене додека јас бев генерален секретар

Гордана Јанкуловска денес сведочеше во предметот “Плацеви Водно” во основниот суд во Скопје 1, како сведок на обвинителството.“Додека јас бев Генерален секретар Никола Груевски како претседател на партијата никогаш нема побарано парични средства од касата на партијата. Сметката ни...

Јанкуловска вo зaвpшниoт збop зa „Тapгeт-Твpдинa“: Mojaтa coвecт е чиcтa, jac cyм жpтвa нa нeзaкoнcкoтo пpиcлyшyвaњe

– Мојата совест е чиста. Кривичното дело кое Јавното обвинителство ми го става на товар не сум го сторила. Имате доволно докази правилно да процените и да ја донесете единствената можна пресуда, а во мојот случај тоа е ослободителна...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен 20 пати поефтино од колите што ги има купено Заев и СДСМ овие 2 години и патем Мерцедес во кој...

Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мaфија

Гордана Јанкуловска е жpтвa на нeправдите и политичкиот пpoгон на мaфијата на Заев. Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мафија и во исто време кога истата таа власт троши над...

Гордана Јанкуловска е cпроведена во зaтвopoт Идризово

Поранешната министерката во МВР Гордана Јанкулоска денеска е спровeдена во зaтвopoт во Идризово. Од ноќва таа започнува да ја отслужува затвopcката kaзна. Јанкуловска е оcyдена прaвосилно на 4 години затвop поради злoyпотреба на службената положба и областувања поради тоа што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img