горива

РКЕ тpeбa дa oдлyчи – ќe имa ли нoвo пocкaпyвање на гopивaта?

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ќе донесе одлука за цената на горивата. Минатата недела РКЕ одлучи да нема промена на цените на горивата. Актуелните цени на нафтените деривати се следни: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)Моторен бензин...

Дaли гopивaтa пoвтopнo ќe пocкaпaт?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Речиси еден месец, секоја недела, цените на нафтените деривати се зголемуваат. Ова се...

Германија вo цeнoвен шok – дo кoгa ќe пocкaпyвaaт гopивaтa?

Цените на бензинот и дизелот силно ги погодија Германците во паричникот. Според автомобилскиот клуб АДАК, дизелот во Германија достигна историска рекордна цена од 1,55 евра за литар. Цената на бензинот исто така се индексира до историски рекорд. Еден литар...

Повтopнo пocкaпyвaaт гopивaтa – oвa ce нoвитe цeни

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,23%. Во изминатиот седумдневен период сите референтни цени на светските берзи во просек бележат зголемување: кај...

Ce чeкa oдлyкaтa на РКЕ: Гopивaта oд пoлнoќ co нoви цeни

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато денес после пладне. Минатата недела имаше големо зголемување на цените на горивата, односно зголемувањето беше...

Ќe имa ли пoвтopнo пocкaпyвaњe? – Утpe oдлyкa зa нови цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе биде познато во понеделник после пладне. Минатата недела имаше големо зголемување на цените на горивата, односно зголемувањето...

Хрватска ги замрзнува цените на горивата во рок од 30 дена

Хрватска ги ограничи цените на горивата и тоа ќе трае 30 дена. Владата донесе одлука за ограничување. Трговците со нафтени производи во наредните 30 дена можат да продаваат бензин за максимум 11,10 куни за литар (1,48 евро), а...

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ нè очекува енергетска кpиза, народот плаќа 50 проценти поскапи горива – на грaбeжот мора да му дојде крај

Со СДСМ нè очекува енергетска криза. Не знаат како да се справат со недостатокот на енергија, а сега посегаат и по покачување на цените на горивата, реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „РКЕ на Бислимовски ги покачува цените на горивата. Од утре ќе...

РКЕ oдлyчи: Гoлeмo згoлeмyвaњe нa цeнитe нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која цените на нафтените деривати од полноќ се зголемуваат. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 2,00 ден/литар и од полноќ ќе изнесуваат за ЕУРОСУПЕР БС-95 75,50 ден/лит, а...

Гopивaтa co нoви цeни oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензините се зголемија за 1,5 денари. Дизелот поскапи за два денари и во моментов се продава по цена од 65...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img