September 26, 2022, 9:46 am

гостување

(Видео) Мизрахи: Ниту Аушвиц ниту Биркенау не настанале преку ноќ туку се започнало со говорот на омраза

Рашела Мизрахи вели: Политичарите треба да бидат многу внимателни со антисемитски изјави во политиката... Да знаете дека ниту Аушвиц, Ниту Биркенау не настанале преку ноќ, сето тоа е настанато како продлолжение и игнорирањето на говорот на омраза. Тогаш...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img