February 7, 2023, 10:23 pm

градоначалник

(Видео) Колев: Визија за развој на Велес, решавање на урбанистичкиот и сообраќаен xаос, град на културата и спортот, подобар град за нашите деца

Марко Колев, кандидат за градоначалник на град Велес, денеска се обрати пред своите сограѓани. Тој истака дека растел и живее во Велес во стариот дел на градот во добро познатата населба Црна Џамија, населба во која со векови се...

Арсовска ги собра потписите за кандидатурата за градоначалничка на Град Скопје

Независната кандидатка за градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва на Фејсбук објави дека ги собрала потребните потписи за нејзината кандидатура. Таа заблагодарувајќи им се на скопјани за потписите, побара поддршка од сите граѓани и партии и истакна дека влегува...

(Видео) Мицкоски со пораки до идниот градоначалник: Завршуваат салонските политики какви што гледаме од Заев и неговите функционери кои се добри само за нивните...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната промоција на Промоција на политики во врска со локалната самоуправа во Велес, на идниот градоначалник на градот, Марко Колев, му порача силно да лобира за големи проекти за Велес, за секоја потреба на велешани...

Ѓулистана Марковска влегува во трка за градоначалник на Кисела Вода

Ѓулистана Марковска ќе биде граѓански кандидат поддржан од коалиција „Со граѓаните ДОМ и ЛДП“. „Телма“ објавува дека нејзината кандидатура за градоначалничка на скопската општина Кисела Вода ќе биде промовирана во текот на утрешниот ден. Марковска е доктор специјалистка за очни болести....

(Видео) Во живо: Промоција на кандидатот за градоначалник на Штип

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува настан на централниот плоштад во Штип. -На централниот плоштад во Штип ќе се одржи настан – Промоција на политики во врска со локалната самоуправа при што ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, велат од партијата.

Манчев: На Босилово му треба нов градоначалник кој ќе знае да го оствари она што го ветил пред граѓаните

На општина Босилово и треба нов градоначалник кој ќе знае да го оствари она што го ветил пред граѓаните, затоа што сегашниот нема реализирано ниту еден од клучните проекти, наведени и ветени во неговата програма, истакна Ристо Манчев, кандидат...

Костовски: Оваа битka за модерен, урбан и поубав Бутел мораме да ја поведеме и добиеме сите заедно, сите луѓе во Бутел

Дарко Костовски, официјалниот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за општина Бутел на својата Фејсбук страница им се заблагодари на партијата за укажаната доверба како и на сите граѓани на општина Бутел за подршката која ја дале на анкетните испитувања. – Почитувани граѓани...

Миленковски: Дојде времето за финалната битka на нашата генерација, битka по која Пробиштип ќе продолжи да чекори по вистинскиот пат, патот на успехот

Кандидатот за градоначалник на општина Пробиштип, Маријан Миленковски, изјави дека е чест и гордост да се прифати предизвикот да се биде градоначалник на овој град. „Огромна чест и гордост е да го прифатам овој пат исполнет со еден голем предизвик....

Здравевски: Ја разбирам и мојата одговорност пред граѓаните кои очекуваат искрен пристап, реални и остварливи проекти

Кандидатот за градоначалник на општина Чашка Зоран Здравевски ја објави својата кандидатура ветувајќи дека ќе ги оствари сите реални остварливи проекти во Чашка. Со чест и задоволство Ви ја соопштувам мојата кандидатура за Градоначалник на Општина Чашка. Како кандидат од...

Ангелов: Цврсто ве уверувам дека на сите пpoблеми со кои се соочувате ќе им излегувам во пресрет и ќе ги рeшавам заедно со вас

Далибор Боро Ангелов, кандидат за градоначалник на општина Чешиново-Облешево, изрази благодарност за укажаната доверба, посочибајќи дека негова цел ќе биде да им помогне на граѓаните да се решат проблемите за подобра иднина на сите во општината. „Пред нас се многу...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img