February 6, 2023, 4:35 am

градоначалник

Градоначалникот на Кочани: Пожaрот е ставен под контpола, спpeчено е ширењето кон централното градско подрачје

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев рече дека противпожарната единица успеала да го стави пожарот под контрола. -Две куќи се изгорени, но за среќа се успеа да се спречи ширењето кон централното градско подрачје, рече градоначалникот Илијев, кој додаде дека...

Гopи куќата на градоначалникот на Кoчани

Ставичен пожар го зафати Кочани. Пламените јазиции стигнаа до градот и според првичните информации горат куќи во Кочани меѓу кои е зафатена и куќата на градоначалникот Николчо Илиев, пишува Телма Ситуацијата е сериозна и се бара помош од сите страни.  Пожарникарите...

(Видео) Xaoc на Седницата на општина Гази Баба: Градоначалникот од СДСМ се обидува на сила да донесе ребаланс на буџетот за лични и партиски...

Според информациите до кој дојде Инфомакс, повеќе од 23 часа, траела седницата на Советот на општина Гази Баба, на која градоначалникот Борис Георгиевски и советниците од СДСМ се обидувале на сила, и надвор од утврдена постапка да донесат...

Официјално: Кирил Пецаков кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ

Кирил Пецаков и официјално е кандидат за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, објави членот на ИК на партијата, Антонио Милошоски, во дневникот на Сител телевизија. – Нашиот фаворит за општина Охрид е Кирил Пецаков, и може да го врати сјајот...

„Стари кадри за штитeње на kpиминалот“: ВМРО-ДПМНЕ со реакција на кандидатите за градоначалници од СДСМ

„Со исти истрошени кадри СДСМ оди во изборен пораз, народот веќе ги прочита, реагираше вечерва ВМРО-ДПМНЕ на кандидатите за градоначалници кои пред малку ги објави претседателот на СДСМ“, Зоран Заев. „Вечерва Заев го предложи Шилегов за кандидат за градоначалник за...

Масовна антиkopупциска akција во Албанија: ПриBeден градоначалникот на Лушње

Специјалното обвинителство на Албанија (СПЕК) денеска ја започна најавената масовна антикорупциска акција заедно со припадниците на специјалната полициска единица за брзи интервенции. Денеска во Лушње тие приведоа шест лица, меѓу кои и градоначалникот Фатос Туше. Туше е под сомнение за...

Во сабота ќе се знаат дел од кандидатите за градоначалници на СДСМ

Раководството на СДСМ викендов во Струга ќе ја доработи стратегијата за претстојните локални избори, а ќе паднат и првите одлуки за кандидатите за градоначалници, најави вицепремиерот за борба против корупцијата и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Во вечерашното гостување...

Ахмети го откри кандидатот за градоначалник на Липково

Актуелниот градоначалник на Липково Еркан Арифи најверојатно ќе биде кандидат за уште еден мандат на чело на оваа општина на претстојните локални избори. Лидерот на ДУИ Али Ахмети објави вечерва дека, до Генералниот совет на партијата, ќе го предложи Арифи...

Води на сите анкети: 23 годишен јутубер се кандидира за градоначалник на Лондон

Јутјуберот Нико Омилана (23) одлучи да се кандидира за градоначалник на Лондон, а според анкетите, тој е најпопуларниот независен кандидат на изборите. Никој не дошол на идеја да води кадар затоа што, како што рече, „ништо не е функционално за...

Шилегов: Очекувам поддршка од партијата, и тие, како и граѓаните знаат колку е направено за градот

„Конечната одлука за кандидати останува на органите на партијата, јас ќе ја најавам мојата кандидатура во СДСМ. Очекувам поддршка од партијата, И тие, како и граѓаните знаат колку е направено за градот.“- изјави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, најавувајќи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img