February 6, 2023, 5:10 am

градоначалник

Пpoфecop Илија Лазаров: “Дa cyм гpaдoнaчaлник нa Скопје ќe гo иcчиcтaм гpaдoт, зa тoa нe тpeбa мнoгy пapи”

Професорот по математика, Илија Лазаров, одговара на прашањето: кои три работи веднаш би ги направил ако тој е градоначалник на Град Скопје. Чистење на градот Нехигиената во градот е еден од најголемите проблеми и кој им пречи на сите граѓани. Не е...

(Видео) Градоначалник „фатен“ по гаќи за време на онлајн интервју

Градоначалникот на белгискиот град Антверп, Барт Де Вевер, беше фатен во незгодна ситуација за време на едно онлајн интервју. Имено, водителката забележа дека градоначалникот не носи пантолони. „Носите убава кошула, веројатно ја избравте специјално за нас. Но под кошулата, дали сте...

Зaвpши глacaњeтo зa гpaдoнaчaлник вo Штип и Пласница

Државната изборна комисија соопшти дека во текот на денешниот ден за Предвремените избори за Градоначалник на општина Штип и Пласница, своето право на глас го остварија лицата кои се на издржување казна затвор или се во притвор, како и...

Пopaнeшeн гpaдoнaчaлник на Општина Чашка o6винeт зa злoyпoтpeбa на cлyжбeнa пoлoжбa

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против поранешен градоначалник на Општина Чашка за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 од Кривичниот законик. На обвинетиот му се става на товар дека во својство на...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ВЕЛЕС ДЕЛ ОД АФЕРАТА СО ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ: Блискиот роднина на градоначалникот Коцевски со неговата фирма добил 2.7 милиони денари

Очигледно нема крај на скандалите кои изминативе недела дена го следат Фондот за иновации и технолошки развој и сомнително доделените грантови на провладини медиуми, партиски послушници и луѓе блиски до власта. Имено станува збор за компанијата Хемија-Комерц ДООЕЛ од...

(Видео)ЌЕ СЕ ГРАДИ ЏАМИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Градоначалникот Александар Наумовски дал ветување пред локалните избори

Надзорен одбор преку социјалните мрежи повикува на донации за изградба на џамија во Ѓорче Петров, поточно во ромското маало во Даме Груев. Од општината Ѓорче Петров  за „Нетпрес“ информираат дека  нема да се гради џамија. Според видеото во прилог може да...

СДСМОВСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ПОЧНАА СО НЕПОСЛУШНОСТ:Градоначалникот на Дебарца и пркоси на Владата

Градоначалникот на Дебарца, Зоран Ногачески, се противи на одлуката на Владата под своја надлежност да го стави управувањето на отпадот. Тој кратко и јасно му одговори на заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули. Макрадули претходно испрати апел до сите...

ШИЛЕГОВ МОРА УШТЕ ДА УЧИШ: Свечено отворање на јавно WC во Нигерија!

Џабе ти се диџеи на свечено отворање на автобуска постојка, ако не го направиш адетот со пиво од литар и пол, како што го направи градоначалникот од Нигерија. https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=BvAlkCdTZ08
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img