March 27, 2023, 10:52 am

гранична криза

Полскиот премиер: Граничната криза е најголемиот обид за дестабилизација на Европа од Студената војна

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки оцени дека кризата на границата меѓу Полска и Белорусија, која е источната граница на ЕУ, е најголемиот обид за дестабилизација на Европа од Студената војна. „Белорускиот претседател Александар Лукашенко започна хибридна војна против ЕУ. Тоа е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img