March 27, 2023, 10:25 am

граѓанска војна

САД се на работ на страшна граѓанска вojна

Американскиот милијардер и основач на инвестициската компанија Bridgewater Associates, Реј Далио, на Twitter напиша дека САД се на работ на граѓанска војна. „Верувам дека сме на работ на страшна граѓанска војна (како што опишав во серијата ‘Менување на светскиот поредок’),...

Твитер „врие“: Демократите се зakaнија со граѓанска вojна поради оспорувањето на изборните резултати

Судскиот процес покренат од сојузната држава Тексас пред Врховниот суд на САД, кој ги оспорува изборите во четирите сојузни држави кои ја прогласија победата на Џо Бајден, ги разбесни демократите. „Војната“ започна на Твитер откако беше покрената тужба и коментарите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img