September 26, 2022, 11:10 am

Гуанаја

(Фото+Видео) Гoлeм пoжap зaфaти пoзнaтa туристичка дecтинaциja: Пoвeќe oд 200 кyќи ce oштeтeни вo oгнeнaтa cтихиja, имa и пoвpeдeни лицa…

Голем пожар уништи или оштети повеќе од 200 куќи и други објекти на островот Гуанаја, крај брегот на Хондурас. Стотици жители беа принудени да се евакуираат од оваа туристичка дестинација. Четири лица се повредени во пожарот, кој целосно уништи 90 куќи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img