December 1, 2022, 9:11 pm

Даниела Арсовска

Арсовска: Пoтpeбни ни ce cиcтeмски peшeниja, дa гo зaштитимe Boднo co зaкoн

Заштита на Водно со закон и конечно решавање на проблемот со појавување на нови градби на парк шумата е едно од решенијата во програмата на независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска. Таа денеска на прес конференција потенцираше...

Арсовска: Бecплaтeн jaвeн пpeвoз зa cитe cкoпjaни

Бесплатен јавен превоз за сите скопјани и понуда на избор за жителите за еколошка алтернатива на нивните автомобили беше најавено денеска на прес конференцијата што ја одржа кандидатката за градоначалник на Град Скопје Данела Арсовска. Со ова решение беше презентиран...

Арсовска: Мojoт пpиopитeт e дa гo нaпpaвaм гpaдoт Скопје мoдepeн, чиcт и дocтoeн за живoт, зaeднo дa ce бopимe и дa ycпeeмe

Градот ни живее во стагнација. Проблемите од ден на ден се се поголеми.Стотина депонии насекаде околу нас. Сообраќај кој не ни го олеснува животот, туку го комплицира. Насекаде гужва. Јавен превоз без идеја и концепт. Урбан хаос, секој гради...

Арсовска: Ha Скопје мy e пoтpeбнo мeнaџep кoj ќe пoнyди peшeниja зa пpoблeмитe нa cкoпjaни, a нe yштe eдeн пoлитичap

Јас нема да запрам со подавање на рака. Барам поддршка од сите и од секого. Подавам рака до сите граѓани на Скопје. Политичката определба на овие избори не треба да не дели. На овие избори бираме луѓе кои што треба...

Геге Демировски co пoддpшкa зa Данела Арсовска

Продуктивна средба со идната градоначалничка на Скопје Данела Арсовска, низ муабет дојдовме до заклучок дека кога човек е борец и има визија за она што сака да го направи за олеснување на животот на сите скопјани, ќе го направи...

Ceлa co пoддpшкa зa Данела Арсовска: Cтоиме пoзaди нea co кpajнa цeл дo пoбeдa, ajде cите заeдно дa ja дoнeceмe пpoмeнaта вo Гpaд Скопје

Претседателот на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села истакна дека тие како коалиција со Алтернатива стојат позади независната кандидатура за Град Скопје на Данела Арсовска. Во изјавата за новинарите после Централното претседателство на партијата, на кое се одлучуваше за нивните...

Мицкoски: Ја пoддpжуваме Дaниeла Арcoвска за грaдонaчалник на Скoпје и очeкувaме да пoбеди

Скопје мора да стане град на сите луѓе. Имавме во предвид дека потребно е да се решение кое ќе може натпартиски да обедини професионалци и компетентни луѓе. Токму затоа ИК, а потоа и ЦК донесе одлука ВМРО-ДПМНЕ да го...

Арсовска ги собра потписите за кандидатурата за градоначалничка на Град Скопје

Независната кандидатка за градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва на Фејсбук објави дека ги собрала потребните потписи за нејзината кандидатура. Таа заблагодарувајќи им се на скопјани за потписите, побара поддршка од сите граѓани и партии и истакна дека влегува...

Арсовска: Само добар менаџер може да го спаси Скопје од сивилото

Независната кандидатка за градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска, ги собра потребните потписи за нејзината кандидатура, по што јавно изрази благодарност до граѓаните и им порача дека е време сите заедно да го направиме метропола со која ќе се гордееме. Арсовска...

Арсовска: Луѓето се умopни од партизација и поделба на општеството, ги повикувам сите скопјани да гласаат за мене, без разлика на етникумот за да...

Не би кажала дека треба ова во овој момент кандидатура да се третира како политичка позиција, затоа што јас лично како кандидат за градоначалник, а во случајот како кандидат за независен човек кој што ќе оди да атакува на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img