September 30, 2023, 2:46 am

даниел кајмаковски

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ звучи супер: Денес во 13 часот во Градски парк

Денес со почеток од 13 часот на Школка во Градскиот парк граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ќе одржи музички хепениннг. Како што е објавено на нивната ФБ страна, присутните ќе ги забавуваат популарниот Даниел Кајмаковски и групата Паркети.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img