March 28, 2023, 12:57 pm

датум за преговори

Секој месец со нов изговор зошто не сме добиле датум

Бујар Османи и Зоран Заев секој месец измислуваат нов изговор зошто не сме добиле датум, и зошто наредниот месец сигурно ќе добиеме, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Освен тоа што е трагично, станува и смешно. Владата и Бујар Османи секој месец велат...

Пропадна и овој план на Заев – нема датум за преговори со ЕУ, Бугарија ќе не блокира повторно

Бугарија неma може да го поддржи одржувањето на првата Меѓувладина седница со Македонија, која го означува и стартот на преговорите со ЕУ за земјава. Актуелниот нацрт на Рамката за преговори за пристапување на Македонија исто така не ги одразува...

Македонија пред нова блокада од Бугарија, овој пат поради АНБ и непочитување на човековите права и слободи

На Македонија и се заканува уште една блокада за добивање на датум за преговори со Евроспката Унија, повторно од соседна Р.Бугарија, и тоа сега за непочитување на основни човекови права и слободи. Овој пат Бугарија е загрижена за непочитувањето на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img