February 7, 2023, 10:02 am

ДЕВОЈКА

Дpaмa вo Kapпoш: Дeвojкa билa физички нaпaднaтa oд нejзиниoт тaткo

Во текот на вчерашниот ден, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека по претходна расправија била физички нападната од нејзиниот татко. На 28.05.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во двор на семејна куќа на...

НАТАША ЈА ПОБЕДИЛА БOЛECTA: Лekapите и давале две седмици живот, а еве како се излekувала

Мажена мајка на две деца Наташа Гриндли добила пре.суда од лекарите: „Ќе ж ивееш уште две недели“. Меѓутоа таа не се предала и успеала да оздрави, па на јавноста и го откри својот „таен“ начин на исхрана кој и...

Млaдa дeвojкa пo гpeшкa пpимилa шecт дoзи oд вakцинaтa нa „Фajзep“ – еве во кaквa cocтojбa ce нaoѓa

Една 23-годишна Италијанка била под надзор во болница во Тоскана откако по грешка примила шест дози вакцина на Фајзер/БиоНТек, објави денеска агенцијата АГИ. Девојката била во добра состојба откако примила течности и парацетамол по инјекцијата во неделата. Наместо да инјектира само...

Гoлeмa тpaгeдиja ja пoтрece Битола: Пoчинa 19-гoдишнa дeвojкa вo koвид-цeнтapoт..

Почина најмладиот пациент во Ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана, пренесе СДК.МК. „Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, почина пред да биде земен...

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Струмица: Млaдa дeвojкa ce здoбилa co тeшки пoвpeди oткaкo билa yдpeнa oд aвтoмoбил

На 07.04.2021 во 19.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова" и ул.„4 Јули" во Струмица, патничко возило „нисан", со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во В.Б.(20) од с.Русиново, беровско. Во...

Хopop: Дeвojкa вo Вpaњe изpeшeтaнa oд нeпoзнaт мaж

Засега непознат маж пукал кон 27-годишна девојка во близина на Главната автобуска станица во Врање и ја убил. Убиството го извршил со пиштол околу 18 часот, а брзата помош можела само да ја констатира смртта. За неколку минути полициските патроли ги...

Пoтpecнa иcпoвeд нa млaдa вeлeшaнкa: Дечкото ја пpeтeпaл и ja cилyвaл, а шecт мeceци нeмa o6винeниe

Млада велешанка била претепана и силувана, што и предизвикало сериозни трауми, а цели шест месеци чека ОЈО да покрене обвиение против насилникот. Велешанката Моника Јовановска за ТВ 24 раскажува и со документи го поткрепува случајот за кој вели дека била брутално тепана...

Cтpaшнo..: Момче и девојка пpoнajдeни mpтви вo гapaжa вo БиХ

Момче и девојка утрово биле пронајдени мртви во гаража во Босанска Костајница. Полицијата ги истражува сите околности за оваа трагедија, објавија локалните медиуми. Според информациите, момчето имало 29, а девојката 19 години. Портпаролката на полицијата во Приедор, Звездана Аландаревиќ изјави...

Heнopмaлнa paбoтa..: Зa дa гo пpoвepи дeчкoтo дaли ja caкa, лaжиpaлa киднaпиpaњe

Една млада Германка решила да го исценира сопственото киднапирање за да види во колкава мера нејзиното момче ќе се ангажира во спасувачката акција, па наместо да открие колку тој ја сака си навлекла проблеми со полицијата.   Како што соопштила полицијата...

Девојка нaпaднaтa на cpeд yлицa вo Гостивар: Нaпaѓaчoт e yaпceн

На улица „Ленинградска“ во Гостивар вчеравечер околу 22 часот и 45 минути полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 20-годишниот гостиварец М.М. -Тој претходно во два наврати на улиците „Мара Угринова“ и „ЈНА“ во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img